W sobotę 8 października w hali sportowej w Kosakowie po raz piąty obchodziliśmy Międzynarodowy, Europejski Dzień Seniora. Witając przybyłych bardzo licznie Gości, organizator – Wójt Gminy Kosakowo Jerzy Włudzik życzył wszystkim pogody ducha, wielu chwil radości, zdrowia, poczucia spełnienia. Z okazji Święta Seniora Referat ds. Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji Urzędu Gminy Kosakowo przygotował specjalny program kulturalno-rozrywkowy, a w nim jako pierwsza na scenie zaprezentowała się Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego. Następnie wystąpił przezabawny kabaret ,,Afera” z Poznania, a na zakończenie tego pięknego popołudnia do wspólnej zabawy porwał zespół muzyczny ,,Wokal” .

Uczestnicy mieli szansę wzięcia udziału w konkursie z nagrodami od Wójta Gminy oraz firmy AVON. Poza artystyczną częścią wieczoru przybyli goście mogli skorzystać z porad i informacji udzielanych przez wystawców:

– Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Koło gminne w Kosakowie przy współpracy z       przychodnią SYNEXUS

– Fundacja „Fly” – Kosakowski Klub Seniora – stoisko informacyjne, kiermasz

– Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie o. Dębogórze-Kosakowo

– Biblioteka Publiczna Gminy Kosakowo im. Augustyna Necla w Kosakowie

– „AVON” – porady kosmetyczne

– Kancelaria Adwokacka Krzysztof Maj i Marcin Miszkiewicz – porady prawne

Dziękujemy bardzo wszystkim Uczestnikom za tak liczne przybycie mimo deszczowej aury za oknem. Mamy nadzieję, że tegoroczne Kosakowskie Święto Seniora pozostawi w Państwa sercach odrobinę ciepła na te długie jesienne wieczory. Dziękujemy Paniom z firmy AVON za przygotowanie upominków dla uczestników konkursu, Restauracji Podkowa z Rumi za nieodpłatne wypożyczenie ławek, naszym wystawcom oraz całej obsłudze tego wydarzenia.

Zdjęcia z imprezy znajdują się na stronie Urzędu Gminy Kosakowo – www.gminakosakowo.pl