ZAPRASZAMY NA OBCHODY 75. ROCZNICY ZAKOŃCZENIA WALK W OBRONIE KĘPY OKSYWSKIEJ ORAZ WYSTAWĘ

19 września br. tradycyjne zapraszamy mieszkańców naszej gminy do wspólnego upamiętnienia 75 rocznicy Zakończenia Walk w Obronie Kępy Oksywskiej. O godzinie 10:00 spotkamy się przy pomniku „Obrońców Ojczyzny”, o 10:20 przejdziemy pod Kwaterę „Żołnierzy Września 1939 r.” Przy pomniku w Mostach o godz. 11.00 odbędzie się Msza Święta polowa oraz złożenie kwiatów ku czci walczących żołnierzy.

Jednocześnie w dniach 19-21.09 Fundacja INVENIRE SALVUM oraz Muzeum Marynarki Wojennej przy współpracy z Sołtysem wsi Dębogórze chciałoby zaprosić wszystkich chętnych do odwiedzenia wystawy poświęconej LĄDOWEJ OBRONIE WYBRZEŻA, a w szczególności walkom w rejonie KĘPY OKSYWSKIEJ w 1939 roku. Wystawa zostanie zaprezentowana w Domu Kaszubskim we wsi Dębogórze. W jej ramach obejrzeć będzie można pamiątki związane z tragicznymi wydarzeniami sprzed  75 lat. Oprócz organizatorów swoje zbiory prezentować będą także inne instytucje muzealne oraz kolekcjonerzy prywatni. Otwarcie wystawy nastąpi w piątek o godz. 16.00 i będzie ona czynna w sobotę i niedzielę w godz. 12 -18.

Źródło: Urząd Gminy Kosakowo